دست فروشنده اصغر فرهادی به جایزه بفتا نرسید _ goodarzilawyer
 

دست فروشنده اصغر فرهادی به جایزه بفتا نرسید

| Posted in جام جم آنلاین jamejamonline.ir

دست فروشنده اصغر فرهادی به جایزه بفتا نرسید

 دست فروشنده اصغر فرهادی به جایزه بفتا نرسید

مراسم اعطای جوایز هفتادویکمین دوره جوایز بفتا با اعطای جایزه بهترین فیلم غیرانگلیسی به نماینده کره جنوبی («خدمتکار» چان ووک پارک) رسید. به این ترتیب دست «فروشنده» خالی ماند.

فیلم فروشنده و جایزه بفتا

در این سوی آکادمی هنرهای سینمایی و تلویزیونی بریتانیا و در سالن رویال آبرت هال لندن برگزار شد و فیلم «سه بیلبورد خارج از میزوری ابینگ» به کارگردانی «مارتین مک دونا» با کسب پنج جایزه از جمله بهترین فیلم و بهترین فیلم بریتانیایی برنده بزرگ این جوایز نام گرفت و «شکل آب» ساخته «گیلرمو دل‌تورو» که با نامزدی در ۱۲ شاخه پیشتاز نامزددهای این رویداد سینمایی بود موفق به کسب جایزه بهترین کارگردانی شد.

در شاخه بهترین فیلم غیرانگلیسی جوایز بفتا که فیلم برنده اسکار «فروشنده» ساخته اصغر فرهادی با فیلم‌های «او» ساخته «پل فرهوفن»، «اول پدرم را کشتند» ساخته آنجلینا جولی»، «کنیز» از «پارک چان-ووک» و «بی‌عشق» ساخته «آندری زویاگینتسف» برای کسب جایزه رقابت داشتند در نهایت جایزه بهترین فیلم به «کنیز» نماینده سینمای کره جنوبی رسید.

دست فروشنده اصغر فرهادی به جایزه بفتا نرسید

جایزه بفتا

فهرست کامل نامزدها و برندگان هفتادویکمین دوره جوایز سینمایی بفتا از این قرار است:

* بهترین فیلم

«مرا با نامت صدا کن»

«تاریک‌ترین ساعت»

«دانکرک»

«شکل‌ آب»

«سه بیلبورد خارج از ابینگ، میزوری» — برنده

*بهترین کارگردان

«بلید رانر ۲۰۴۹» ساخته دنیس ویلنو

«مرا با نامت صدا کن» ساخته لوکا گوادانینو
«دانکرک» ساخته کریستوفر نولان
«شکل آب» ساخته گیلرمو دل‌تورو — برنده
«سه بیلبورد بیرون ابینگ، میزوری» ساخته مارتین مک‌دونا

*بهترین فیلم بریتانیایی

«تاریک‌ترین ساعت»

«مرگ استالین»، «کشور خود خدا»

»لیدی مکبث»

«پدینگتون ۲»

«سه بیلبورد خارج از ابینگ، میزوری» — برنده

*بهترین فیلم غیر از انگلیسی

«او» ساخته پل ورهوفن

«اول پدرم را کشتند» ساخته آنجلینا جولی

«کنیز» ساخته پارک چان-ووک — برنده

«بی‌عشق» ساخته آندری زویاگینتسف

«فروشنده» ساخته اصغر فرهادی

برندگان جوایز سینمایی بفتا

*بهترین مستند

«شهر ارواح» ساخته متیو هاینمن

«من سیاه تو نیستم» ساخته رائول پک — برنده

«ایکاروس» ساخته برایان فوگل

«یک دنباله ناراحت‌کننده» ساخته بانی کوهن

«جِین» ساخته برت مورگان

*بهترین انیمیشن

«کوکو» — برنده
«وینسنت دوست‌داشتنی»
«زندگی من به عنوان یک کدو سبز»

*بهترین فیلمنامه اصلی

«برو بیرون» نوشته جوردن پیل
«من، تونیا» نوشته استیون راجرز
«لیدی برد» نوشته گرتا گرویگ
«شکل‌آب» نوشته گیلرمو دل‌تورو
«سه بیلبورد بیرون ابینگ، میزوری» نوشته مارتین مک‌دونا — برنده

*بهترین فیلمنامه اقتباسی

«من را با نامت صدا کن» نوشته جیمز آیووری — برنده
»مرگ استالین» نوشته آرماندو ایانوچی
»ستاره‌های فیلم در لیورپول نمی‌میرند» نوشته مت گرینهال
»بازی مالی» نوشته ارون سورکین
»پدینگتون ۲» نوشته سایمون فارنبی و پل کینگ

*بهترین بازیگر زن نقش اول

«آنت بنینگ» در «ستاره‌های فیلم در لیورپول نمی‌میرند»
«فرانسس مک‌دورماند» در «سه بیلبورد بیرون ابینگ، میزوری» — برنده
«مارگت رابی» در «من، تونیا»
«سالی هاوکینز» در «شکل آب»
«سیرشا رونان» در «لیدی برد»

*بهترین بازیگر مرد نقش اول

دنیل دی‌-لوئیس درماجرای فانتوم»
دنیل کالویا در «برو بیرون»
«گری اولدمن» در «تاریک‌ترین ساعت» — برنده
«جیمی بل» در «ستاره‌های فیلم در لیورپول نمی‌میرند»
«تیموثی شالمی» در «من را با نامت صدا کن»

برندگان هفتادویکمین دوره جوایز سینمایی بفتا

*بهترین بازیگر زن نقش مکمل

الیسون جینی در «من، تونیا» — برنده
«کریستین اسکات توماس در «تاریک‌ترین ساعت»
لاری متکف در «لیدی برد»
لزلی منویل در «ماجرای فانتوم»
اکتیویا اسپنسر در «شکل‌آب»

*بهترین بازیگر مرد نقش مکمل

«کریستوفر پلامر» در «کل پول دنیا»
«هیو گرنت» در «پدینگتون ۲»
«سم راکول» در «سه بیلبورد بیرون ابینگ، میزوری» — برنده
«ویلم دفو» در «پروژه فلوریدا»
«وودی هرلسون» در «سه بیلبورد خارج از ابینگ، میزوری»

*بهترین موسیقی متن

بلید رانر ۲۰۴۹ ساخته «بنجامین والفیش» و «هانس زیمر»
تاریک‌ترین ساعت ساخته «داریو ماریانلی»
دانکرک ساخته «هانس زیمر»
ماجرای فانتوم ساخته «جانی گرین‌وود»
شکل آب ساخته «الکساندر دسپلات» — برنده

*بهترین فیلمبرداری

بلید رانر ۲۰۴۹ — برنده
تاریک‌ترین ساعت
دانکرک
شکل آب
سه بیلبورد خارج از ابینگ، میزوری

*بهترین تدوین

بچه راننده — برنده
بلید رانر ۲۰۴۹
دانکرک
شکل آب
سه بیلبورد خارج از ابینگ، میزوری

*بهترین طراحی لباس

دیو و دلبر
تاریک‌ترین ساعت
من، تونیا
ماجرای فانتوم — برنده
شکل‌ آب

*بهترین چهره‌پردازی

بلید رانر ۲۰۴۹
تاریک‌ترین ساعت– برنده
من، تونیا
ویکتوریا و عبدل
شگفتی

*بهترین صدا
بچه راننده
بلید رانر ۲۰۴۹
دانکرک — برنده
شکل آب
جنگ ستارگان: آخرین جدای

*بهترین جلوه‌های بصری ویژه

بلید رانر ۲۰۴۹ — برنده
دانکرک
شکل‌آب
جنگ ستارگان: آخرین جدای
جنگ سیاره میمون‌ها

*بهترین انیمیشن کوتاه بریتانیایی

جرات داشته باش

مامون

جدا از هم – برنده

*بهترین فیلم کوتاه بریتانیایی

امیر

دیو کابوی — برنده

غرق‌شدن

کار

ورن بویز

*نامزدهای جایزه ستاره نوظهور

دنیل کالویا — برنده
فلارنس پو
جاش اوکانر
تسا تامپسون
تیموثی شالمیفیلم فروشنده و جایزه بفتا

ایسنا

نوشته دست فروشنده اصغر فرهادی به جایزه بفتا نرسید اولین بار در سایت سرگرمی و تفریحی پونک پدیدار شد.


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *